Koncepce parku je rozdělena do dvou hlavních částí – „městštější“ severovýchodní a parkovou na zbylých částech. Do řešeného území je také přidána část ulice jižně od 3. MŠ, to je z důvodu doplnění parkovacích kapacit, které byly sníženy reorganizací parkoviště u polikliniky.
Právě reorganizací a změnou orientace parkoviště je vytvořen reprezentativní předprostor budovy polikliniky, která z této strany disponuje obchodním parterem. Parkoviště se nově přimyká k protilehlé technologické budově, podél které vede až k restauraci Tankovna a usnadňuje tak také její zásobování. Kvůli již zmíněnému doplnění parkovacích kapacit je reorganizována doprava v klidu v části ulice Sídliště Vajgar jižně od 3. MŠ, kterou je nutné lokálně mírně rozšířit tak, aby po celé její délce mohla být kolmá stání.
V hlavní parkové části území je nově navržena cestní síť a vytvořeny kvalitní předprostory budov. Stěžejní je také pěší trasa – hlavní osa procházející celým řešeným územím. Ta je také jedním z páteřních prvků Územní studie, kde vede od rybníka Vajgar až k cyklostezce vedoucí dále na Otín. V řešeném území se nachází jihovýchodní část této trasy.
Koncepce navrženého území je dána dotčenou a okolní navazující zástavbou. Míra zadlážení odpovídá potřebám propojených předprostorů jednotlivých dotčených staveb a okolních domů. Zpevněné povrchy dlažeb jsou pozvolně napojovány plochami vegetační dlažby a mlatových cest pro podpoření modrozelené infrastruktury. Na parkovišti je použita též propustná dlažba. Hlavní kostru tvoří asfaltové komunikace (běžná živice a probarvený asfalt) pro potřeby dopravní infrastruktury a hlavních pěších tras navazujících na zastávky autobusu. Dílčí předprostory jsou v kompozici doplněny vždy nepravidelným uspořádáním rastrů stromů jednoho druhu stromu, aby celé území působilo kompaktně a propojeně i v podzimním období. Před zdravotním střediskem jsou ponechány dva stávající smrky pro vánoční výzdobu. Plánované trvalko-travinné výsadby u budov jsou uvažovány jako extenzivní smíšené. Centrální část území společně se svažitostí terénu je řešena opěrnými zatravněnými terasami z betonových pohledových zídek, které v místě potřeby obsluhy a HZS pozvolna pokračují v betonové pásy v dlažbě a lemující okrasné záhony pro výsadby. Před ZŠ je betonová zídka navržena jako sedací pro děti a veřejnost.
Předprostory a navazující předzahrádky domů jsou řešeny vyvýšenými modulovými záhony pro možné komunitní pěstování. Vzdálenější společná sousedská posezení u jednoho vzrostlého stromu jsou koncipovány s maloplošnými výsadbami sadovnické zeleně. V tomto prostoru jsou umístěné věšáky / klepače. Pro uchování měřítka jsou zde navrženy vícekmeny a lokálně několik keřů a trvalek pro vytvoření zákoutí. Předzahrádky a předprostory jsou dále propojeny kostrou velkokorunných a středněkorunných druhů dřevin. Navazující původní park je doplněn o několik nových výsadeb kosterních druhů dřevin k současném uspořádání nedávno založených výsadeb a cestní síť. Ve svažité části jsou navrženy tři terénní vlny. Umělecká díla zůstávají, přesunuta je pouze pozice sochy za zdravotním střediskem do záhonu.
Vegetační úpravy jsou koncipovány jako převážně listnaté / opadavé. V nové koncepci je kladen důraz na omezení jehličnatých dřevin a podpoření proměnlivosti kvetení a olistění v průběhu roku, který současný stav a druhová skladba sídlištní vegetace nenabízela. Nové listnaté dřeviny svojí proměnlivostí a druhovou skladbou mimo jiné navazují na městský systém sídelní zeleně ve vzdálenějších lokalitách.